+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

acc 600

wykaz leków

Acc 600 - 10 tabl.(tuba)

 • Opakowanie

  10 tabl.(tuba)

 • Dawka

  0,6 G

 • Skład

  acetylcysteinum

 • Postać

  Tabletki Musujące

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Delfarma Sp. Z O.o., Polska

 • Numer pozwolenia

 • ACC® mini
  - tabl. musujące mini (100 mg) 20 szt.
  ACC® mini
  - granulat do sporz. roztw. doustnego mini (100 mg) 20 saszetek po 3 g
  ACC® mini
  - granulat do sporz. roztw. doustnego mini (20 mg/ml) 30 g - but. 75 ml
  ACC® MAX
  - tabl. musujące MAX (200 mg) 20 szt.
  ACC® MAX
  - granulat do sporz. roztw. doustnego MAX (200 mg) 20 saszetek po 3 g
  ACC® Hot MAX
  - granulat do sporz. roztw. doustnego Hot MAX (200 mg) 20 saszetek po 3 g
  ACC® 600
  - tabl. musujące (600 mg) 10 szt. (Rp)
  ACC® 600
  - tabl. musujące (600 mg) 20 szt. (Rp)
  ACC® Hot 600
  - granulat do sporz. roztw. doustnego Hot (600 mg/3 g) 10 saszetek 3 g (Rp)

  Skład
  ACC mini: 1 tabl. musująca, 1 saszetka (3 g granulatu), 5 ml roztworu doustnego otrzymanego po rozpuszczeniu granulatu zawiera 100 mg acetylocysteiny. ACC MAX: 1 tabl. musująca, 1 saszetka (3 g granulatu) zawierają po 200 mg acetylocysteiny. ACC Hot MAX: 1 saszetka (3 g granulatu) zawiera 200 mg acetylocysteiny. ACC 600: 1 tabl. musująca zawiera 600 mg acetylocysteiny. ACC 600 Hot: 1 saszetka (3 g granulatu) zawiera 600 mg acetylocysteiny.

  Działanie
  Pochodna cysteiny o działaniu sekretomotorycznym (ułatwia odkrztuszanie wydzieliny z dróg oddechowych). Rozszczepia wiązania disiarczkowe w łańcuchach mukopolisacharydowych i powoduje depolimeryzację łańcuchów DNA (w śluzie ropnym), dzięki czemu zmniejsza lepkość śluzu. Reaktywne grupy sulfhydrylowe acetylocysteiny mają zdolność wiązania i detoksykacji wolnych rodników. Ponadto acetylocysteina bierze udział w zwiększeniu syntezy glutationu. Po podaniu doustnym wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego. Biodostępność jest mała, wynosi ok. 10%, ze względu na efekt pierwszego przejścia. Lek metabolizowany jest w wątrobie do aktywnej cysteiny oraz do diacetylocysteiny, cystyny i następnie do disiarczków. Maksymalne stężenie w osoczu występuje po 1-3 h. Stopień wiązania z białkami wynosi ok. 50%. Lek wydalany jest prawie wyłącznie przez nerki w postaci nieaktywnych metabolitów. T0,5 wynosi ok. 1 h; przy niewydolności wątroby może być wydłużony nawet do 8 h.

  Wskazania
  ACC mini, ACC MAX, ACC Hot MAX, ACC 600 Hot - preparaty rozrzedzające wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiające jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. ACC 600: ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, szczególnie: zapalenie oskrzeli lub oskrzelików, rozstrzenie oskrzeli, astma oskrzelowa, mukowiscydoza.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na acetylocysteinę lub pozostałe składniki preparatu. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Ostry stan astmatyczny. Zmniejszona zdolność odkrztuszania wydzieliny. Ciąża i okres karmienia piersią.

  Środki ostrożności
  Ostrożnie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową (możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli), u osób w wieku podeszłym lub z niewydolnością oddechową. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania acetylocysteiny i antybiotyków doustnych, należy te leki przyjmować w odstępie co najmniej 2 h. ACC mini, ACC MAX i ACC Hot MAX nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat. ACC 600, ACC 600 Hot nie należy stosować u dzieci poniżej 14 lat. Preparat ACC mini w postaci tabletek musujących zawiera laktozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Preparaty w postaci granulatu w saszetkach zawierają sacharozę - nie powinny być stosowane u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Preparat ACC mini w postaci granulatu do sporządzenia roztworu doustnego w butelce zawiera sorbitol - nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą nietolerancją fruktozy, ponadto zawiera p-hydroksybenzoesany, które mogą powodować reakcje alergiczne (również typu późnego).

  Ciąża i laktacja
  Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

  Działania niepożądane
  Niezbyt często: zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne. Rzadko: zgaga, nudności, biegunka, wymioty, reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli - głównie u pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli związaną z astmą oskrzelową, tachykardia, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), krwawienia, zmniejszona agregacja płytek krwi. Bardzo rzadko i pojedyncze przypadki: niedokrwistość, krwotok, krwiak osierdzia.

  Interakcje
  Jednoczesne stosowanie acetylocysteiny i leków przeciwkaszlowych może spowodować zaleganie wydzieliny na skutek zmniejszenia odruchu kaszlowego. Acetylocysteinę i doustne antybiotyki należy podawać w odstępie co najmniej 2 h. Jednoczesne stosowanie preparatu z nitrogliceryną lub innymi azotanami może prowadzić do nasilenia działania rozszerzającego naczynia krwionośne i hamowania agregacji płytek krwi.

  Dawkowanie

  Doustnie. ACC mini, ACC MAX i ACC Hot MAX. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 400 - 600 mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. Dzieci 6-14 lat: 300 - 400 mg na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. ACC 600, ACC 600 Hot. Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: 600 mg raz na dobę. Leczenie stanów ostrych trwa zazwyczaj 5-7 dni, w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i mukowiscydozie stosuje się leczenie długotrwałe (ACC 600).
  Tabletkę musującą należy rozpuścić w pół szklanki wody i wypić natychmiast po rozpuszczeniu. Preparat w postaci granulatu w saszetkach: zawartość saszetki rozpuścić w chłodnym płynie (woda, sok, herbata) i wypić zaraz po rozpuszczeniu. Preparaty ACC Hot MAX i ACC 600 Hot: zawartość saszetki należy wsypać do szklanki z gorącą wodą, dokładnie wymieszać i wypić ciepły płyn. Preparat ACC mini w postaci granulatu do sporządzenia roztworu doustnego w butelce należy sporządzić zgodnie z instrukcją, gotowy roztwór można przechowywać w lodówce do 12 dni.
  Lek należy przyjmować po posiłku. Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów. Preparatu nie podawać wieczorem przed snem.

  Uwagi
  ACC mini, ACC MAX, ACC Hot MAX - należy unikać kontaktu roztworu przygotowanego z tych preparatów z metalami i gumą. Preparaty ACC mini i ACC MAX w postaci tabletek musujących zawierają sód co należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie (dieta ubogosolna lub bezsolna).

Oceń skuteczność terapii lekiem Acc 600

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Acc 600

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Acc 600