+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

alpicort e

wykaz leków

Alpicort E - 100 ml

 • Opakowanie

  100 ml

 • Dawka

  (2mg+0,05mg+4mg)/ml

 • Skład

  prednisolonum, estradiol., acid.salic.

 • Postać

  Płyn Do Stosowania Na Skórę

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Dr August Wolff Gmbh & Co., Niemcy

 • Numer pozwolenia

  2802

 • Skład
  1 ml płynu zawiera 2 mg prednizolonu, 0,05 mg benzoesanu estradiolu i 4 mg kwasu salicylowego.

  Działanie
  Preparat do stosowania zewnętrznego o miejscowym działaniu antyandrogenowym i przeciwzapalnym. Stanowi połączenie estrogenu, syntetycznego glikokortykosteroidu i kwasu salicylowego. Prednizolon, glikokortykosteroid o słabym działaniu miejscowym, wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe. Benzoesan estradiolu hamuje enzym 5-alfa reduktazę, odpowiedzialny za syntezę biologicznie czynnego dihydrotestosteronu oraz łączy się z receptorami androgenowymi w mieszku włosowym. Preparat pobudza odrost włosów i usuwa objawy stanu zapalnego w obrębie mieszków włosowych. Zawarty w preparacie kwas salicylowy działa keratolitycznie.

  Wskazania
  Różne formy łysienia i wypadania włosów, szczególnie łysienie plackowate, łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet, łysienie rozlane.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, kwas salicylowy lub inne składniki preparatu. Ciąża, dzieci do 12 r.ż. Wirusowe, bakteryjne, grzybicze zakażenia skóry, u chorych z nowotworami o podłożu estrogenowym, trądzik różowaty i młodzieńczy, odczyny poszczepienne. Nie stosować na błony śluzowe oraz w okolicy oczu.

  Działania niepożądane
  Stosowany długotrwale może wywołać trądzik posteroidowy, teleangiektazje, zmiany zanikowe skóry, odbarwienie i rozstępy skórne. Długotrwałe stosowanie na duże powierzchnie skóry może także być przyczyną układowych działań niepożądanych wywieranych przez glikokortykosteroidy, a także przez kwas salicylowy.

  Dawkowanie
  Raz dziennie (najlepiej na noc) nanosi się płyn przy pomocy aplikatora na chorobowo zmienione powierzchnie skóry głowy, a następnie masuje skórę głowy przez 2-3 min. Zabiegi te powtarza się do czasu aż włosy przestaną wypadać, po czym preparat stosuje się zapobiegawczo 2-3 razy w tygodniu.

Oceń skuteczność terapii lekiem Alpicort E

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Alpicort E

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Alpicort E