+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

betaserc

wykaz leków

Betaserc - 100 tabl.

 • Opakowanie

  100 tabl.

 • Dawka

  8 Mg

 • Skład

  betahistini dihydrochloridum

 • Postać

  Tabletki

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Avrentim Sp. Z O.o., Polska

 • Numer pozwolenia

 • Skład
  1 tabl. zawiera 8 mg lub 24 mg dichlorowodorku betahistyny.

  Działanie
  Mechanizm działania betahistyny nie jest znany. Badania farmakologiczne na zwierzętach wykazały poprawę przepływu krwi w prążku naczyniowym ucha wewnętrznego, prawdopodobnie wskutek rozszerzenia naczyń przedwłośniczkowych w mikrokrążeniu ucha wewnętrznego. W badaniach farmakologicznych stwierdzono, że w o.u.n. oraz w układzie autonomicznym betahistyna ma słabe działanie agonistyczne na receptor H1 oraz silne działanie antagonistyczne na receptor H3. Stwierdzono również, że betahistyna ma również zależne od dawki działanie hamujące na generowanie impulsów iglicowych przez neurony jąder przedsionkowych bocznego i przyśrodkowego. Znaczenie tej obserwacji pozostaje jednak niejasne w odniesieniu do skutecznego działania preparatu w chorobie Meniere\'a. Po podaniu doustnym betahistyna wchłania się całkowicie z przewodu pokarmowego. Znany jest jeden metabolit - kwas 2-pirydylooctowy - wydalany z moczem w ciągu 24 h od podania betahistyny.

  Wskazania
  Choroba Meniere\'a, charakteryzująca się następującymi objawami: zawrotami głowy (z nudnościami, wymiotami); postępującą utratą słuchu; szumami usznymi.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na betahistynę lub pozostałe składniki preparatu. Guz chromochłonny nadnerczy.

  Środki ostrożności
  Ostrożnie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową oraz podczas leczenia pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy w wywiadzie.

  Ciąża i laktacja
  W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy korzyści wynikające ze stosowania przewyższają ryzyko.

  Działania niepożądane
  Niekiedy obserwowano łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, z reguły ustępujące w przypadku podawania leku podczas posiłku lub po zmniejszeniu dawki. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano reakcje nadwrażliwości w postaci reakcji skórnych, szczególnie wysypkę, świąd i pokrzywkę.

  Interakcje
  Nie opisano żadnych interakcji tego preparatu z innymi lekami.

  Dawkowanie
  Doustnie. Dorośli: zalecana dawka dobowa wynosi 24-48 mg. Tabletki 8 mg:1-2 tabl. 3 razy na dobę. Tabletki 24 mg: 1 tabl. 2 razy na dobę. Dawkę należy ustalać indywidualnie w zależności od reakcji pacjenta na lek. Poprawę można zaobserwować po kilku tygodniach leczenia; najlepsze wyniki terapeutyczne uzyskuje się czasami po kilku miesiącach leczenia. Tabl. 24 mg są podzielne, tabl. 8 mg nie są podzielne.

Oceń skuteczność terapii lekiem Betaserc

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Betaserc

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Betaserc