+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

flarex 0.1%

wykaz leków

Flarex 0.1% - 5 ml

 • Opakowanie

  5 ml

 • Dawka

  1 Mg/1ml

 • Skład

  fluorometholonum

 • Postać

  Zaw.do Oczu

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Alcon Couvreur N.v., Belgia

 • Numer pozwolenia

  4720

 • Skład
  1 ml zawiesiny zawiera 1 mg octanu fluorometolonu.

  Działanie
  Preparat kortykosteroidowy w postaci zawiesiny do oczu, zawierający octan fluorometolonu. Preparat hamuje procesy zapalne wywołane czynnikami pochodzenia mechanicznego, chemicznego lub immunologicznego. Octan fluorometolonu jest znacznie bardziej skuteczny w leczeniu stanów zapalnych zewnętrznych struktur oka w porównaniu z fluorometolonem w postaci alkoholu. Octan fluorometolonu w znacznie mniejszym stopniu powoduje zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w porównaniu z deksametazonem u osób wrażliwych.

  Wskazania
  Schorzenia alergiczne oczu reagujące na kortykosteroidy. Inne stany zapalne spojówki gałkowej i powiekowej, rogówki oraz pozostałych struktur przedniego odcinka oka.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ostre powierzchniowe opryszczkowe zapalenie rogówki, krowianka, ospa wietrzna oraz inne wirusowe choroby rogówki i spojówki, zakażenia grzybicze, gruźlica oraz inne ostre i nie leczone zakażenia ropne oka. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku u dzieci. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu lub karmionego niemowlęcia.

  Działania niepożądane
  Długotrwałe stosowanie może doprowadzić do jaskry, uszkodzenia nerwu wzrokowego, zaburzeń ostrości widzenia i zawężenia pola widzenia, tworzenia się zaćmy lub może ułatwić powstawanie wtórnych zakażeń oczu. Ostre ropne zakażenia oka mogą ulegać maskowaniu lub zaostrzeniu w obecności leków kortykosteroidowych. W chorobach powodujących zmniejszenie grubości rogówki lub twardówki długotrwałe miejscowe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do perforacji gałki ocznej. W przypadku długotrwałego miejscowego stosowania kortykosteroidów występuje zwiększone ryzyko wtórnych zakażeń grzybiczych rogówki, szczególnie podczas stosowania w przewlekłym owrzodzeniu rogówki.

  Dawkowanie
  Miejscowo: 1-2 krople do worka spojówkowego 4 razy na dobę. Początkowo przez 24-48 h można podawać do 2 kropli co 2 h.

  Uwagi
  Preparat należy dokładnie wstrząsnąć przed użyciem. Zaleca się częste kontrolowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Oceń skuteczność terapii lekiem Flarex 0.1%

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Flarex 0.1%

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Flarex 0.1%