+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

flunarizinum

wykaz leków

Flunarizinum - 25 tabl.

 • Opakowanie

  25 tabl.

 • Dawka

  5 Mg

 • Skład

  flunarizine

 • Postać

  Tabletki

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Warszawskie Zakł.farm. Polfa S.a., Polska

 • Numer pozwolenia

  3066

 • Skład
  1 tabl. powl. zawiera 5 mg flunaryzyny.

  Działanie
  Jest selektywnym blokerem przenikania jonów wapnia do komórki, w tym do komórek mięśni gładkich ścian drobnych naczyń i środkiem przeciwhistaminowym. Działa silnie i długotrwale znosząc skurcz i zwężenie drobnych naczyń. Wywiera również hamujący wpływ na agregację płytek krwi, wykazuje również działanie przeciwhistaminowe.

  Wskazania
  Zawroty głowy, zarówno pochodzenia przedsionkowego, m.i.n. w zespole Meniere\'a i zaburzeniach krążenia kręgowo-podstawnego. Może być również stosowany w zaburzeniach krążenia obwodowego i w bólach głowy pochodzenia naczynioruchowego (migrena).

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na składniki preparatu. Choroba Parkinsona. Objawy pozapiramidowe w wywiadzie. Niewydolność wątroby. Objawy depresji w wywiadzie. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

  Działania niepożądane
  Nadmierna senność w ciągu dnia, zwykle ustępująca w miarę kontynuowania leczenia. Wyjątkowo obserwowano osłabienie, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, bezsenność, objawy pozapiramidowe.

  Interakcje
  Alkohol, leki nasenne i uspokajające nasilają działanie leku.

  Dawkowanie
  Zawroty głowy: Dorośli: 2 tabl. wieczorem przed snem. Nie podawać dłużej niż 2 miesiące. Migrena: Dorośli poniżej 65 r.ż.: 2 tabl. wieczorem przed snem, po kilku miesiącach można dawkę zmniejszyć do 1 tabl. na dobę lub 1 tabl. co 2 dni. Dorośli powyżej 65 r.ż: 1 tabl. na dobę. Dzieci powyżej 10 r.ż.: wyjątkowo w przypadku uporczywej migreny 1 tabl. na dobę. Nie podawać dłużej niż 3 miesiące.

  Uwagi
  Podczas leczenia chory powinien unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Oceń skuteczność terapii lekiem Flunarizinum

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Flunarizinum

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto