+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

furaginum adamed

wykaz leków

Furaginum Adamed - 30 tabl.(2x15)

 • Opakowanie

  30 tabl.(2x15)

 • Dawka

  0,05 G

 • Skład

  furaginum

 • Postać

  Tabletki

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Adamed Sp.z O.o., Polska

 • Numer pozwolenia

  3572

 • Skład
  1 tabl. zawiera 50 mg akrytoiny/furaginy/furazydyny.

  Działanie
  Pochodna nitrofuranu, chemioterapeutyk aktywny wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii, wywołujących zakażenia dróg moczowych. Działa silnie bakteriobójczo, m.in. na Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Enterococcus spp. Nie działa na Pseudomonas aeruginosa i część szczepów Proteus spp. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego. Stężenia we krwi i tkankach są niewielkie i nie mają znaczenia terapeutycznego. Jest wydalany z moczem, w którym osiąga duże stężenia.

  Wskazania
  Ostre i przewlekłe zakażenia dróg moczowych (z wyjątkiem zakażeń wywołanych przez Pseudomonas aeruginosa) oraz długotrwałe zapobieganie nawrotom tych zakażeń, m.in. u dzieci z wadami układu moczowego, po operacji prostaty.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu, ostre zapalenie i niewydolność nerek, I trymestr ciąży i okres okołoporodowy, noworodki, niedobór G-6-PD, polineuropatia obwodowa.

  Działania niepożądane
  W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty), możliwe reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, gorączka polekowa, reakcje anafilaktyczne). Długotrwałe stosowanie dużych dawek może spowodować neuropatię obwodową (lek należy odstawić), objawy ze strony układu oddechowego (pojawienie się reakcji płucnych jest wskazaniem do natychmiastowego odstawienia leku), niekiedy zaburzenia hematologiczne, senność, zawroty i ból głowy.

  Dawkowanie
  Dorośli doustnie: I dzień - 0,4 g w 4 dawkach, następnie 0,3 g dziennie w 3 dawkach przez 7-8 dni (leczenie można powtórzyć po 10-15 dniach). Zapobiegawczo 0,05-0,1 g dziennie, najlepiej na noc. Dzieci od 2 m.ż. doustnie 5-7 mg/kg mc. na 24 h w 2 dawkach; w leczeniu długotrwałym 1-2 mg/kg mc. na 24 h.

  Uwagi
  Nie stosować w zapaleniu miąższu nerek. Lek podaje się podczas posiłków zawierających białko.

Oceń skuteczność terapii lekiem Furaginum Adamed

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Furaginum Adamed

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Furaginum Adamed