+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

hydroxyzinum

wykaz leków

Hydroxyzinum - 30 tabl.

 • Opakowanie

  30 tabl.

 • Dawka

  0,01 G

 • Skład

  hydroxyzini hydrochloridum

 • Postać

  Tabletki Powlekane

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Icn Polfa Rzeszów S.a., Polska

 • Numer pozwolenia

  1887

 • Skład
  1 tabl. powl. zawiera 10 mg lub 25 mg chlorowodorku hydroksyzyny.

  Działanie
  Lek o działaniu uspokajającym i przeciwlękowym. Mechanizm działania prawdopodobnie polega na zahamowaniu aktywności niektórych podkorowych obszarów o.u.n. Nie wpływa natomiast hamująco na czynność kory mózgowej. Zmniejsza stan napięcia wewnętrznego, uczucie niepokoju, lęku, chwiejność emocjonalną oraz napięcie mięśniowe. Wykazuje także właściwości przeciwhistaminowe, przeciwbólowe oraz przeciwwymiotne. Po podaniu doustnym szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po 2-3 h od podania. Działanie rozpoczyna się po 15-30 min. i utrzymuje się 6-8 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci metabolitów.

  Wskazania
  Lęk. Leczenie objawowe świądu. Premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na składniki preparatu. Porfiria o przewlekłym, zaostrzającym się przebiegu. Nie stosować w leczeniu lęku u dzieci.

  Środki ostrożności
  Ostrożnie stosować u pacjentów z obniżonym progiem drgawkowym, jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, utrudnionym odpływem moczu z pęcherza moczowego, porażenną niedrożnością jelit lub miastenią. Preparat zawiera laktozę, nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

  Ciąża i laktacja
  Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

  Działania niepożądane
  Może wystąpić: suchość błony śluzowej jamy ustnej, nudności, wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, senność, ból i zawroty głowy, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, nadwrażliwość, zatrzymanie moczu, zaburzenia akomodacji, pogorszenie funkcji poznawczych u pacjentów w podeszłym wieku.

  Interakcje
  Preparat może nasilać działanie leków wpływających depresyjnie na o.u.n. (m.in. narkotyczne i nienarkotyczne leki przeciwbólowe, barbiturany, leki uspokajające, nasenne, alkohol) - wskazane zmniejszenie ich dawki podczas jednoczesnego stosowania z hydroksyzyną. Ze względu na nasilenie działań niepożądanych należy unikać jednoczesnego stosowania z inhibitorami MAO i lekami cholinolitycznymi. Hydroksyzyna osłabia efekt przeciwdrgawkowy fenytoiny oraz zwiększające ciśnienie działanie leków adrenergicznych. W skojarzeniu z teofiliną lub agonistami ß2

  Dawkowanie
  Doustnie. Leczenie lęku: dorośli - 50 mg/dobę w 2-3 dawkach podzielonych, w ciężkich przypadkach do 300 mg/dobę. Objawowe leczenie świądu: dorośli - początkowo 25 mg przed snem, w razie potrzeby 25 mg 3-4 razy na dobę; dzieci powyżej 6 lat - 15-25 mg/dobę, w razie potrzeby 50-100 mg na dobę w dawkach podzielonych; dzieci od 3 do 6 lat - 5-15 mg/dobę, w razie potrzeby 50 mg/dobę w dawkach podzielonych. Premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi: dorośli - 50-100 mg jednorazowo; dzieci 0,6 mg/kg mc. jednorazowo. Maksymalna dawka u dorosłych wynosi 100 mg jednorazowo lub 400 mg/dobę. U pacjentów w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności wątroby zaleca się rozpoczynanie leczenia od połowy zalecanej dawki; przy zaburzeniach czynności wątroby i nerek dawkę należy zmniejszyć także w dalszej terapii.
  Preparat przyjmować po posiłkach, nie rozgryzając tabletek i popijając wodą.

  Uwagi
  Preparat może fałszować wyniki testów alergicznych, należy go odstawić 5 dni przed ich wykonaniem. Preparat może powodować senność, dlatego podczas przyjmowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Oceń skuteczność terapii lekiem Hydroxyzinum

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Hydroxyzinum

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Hydroxyzinum