+ Dodaj Cenę leku

o co chodzi?

aktualności

 • Dlaczego ceny w aptekach tak się różnią?

  Ceny leków w aptekach są bardzo zróżnicowane, ich cena zależna jest od marży narzuconej przez aptekarzy oraz jakie upusty dostają w hurtowniach. Serwis CenaLeku powstał z myślą o tych, którzy chcą tą sytuację zmienić. Pierwsza społeczna porównywarka cen leków - dodawaj ceny leków i zapraszaj swoich znajomych, a już wkrótce poznamy, które apteki mają tanie leki i gdzie warto je kupować!

 • Razem możemy sprawić, że ceny leków będą coraz niższe!

  Pomóż sobie i innym, umieść link www.cenaleku.pl w sygnaturce, podpisie na forum czy statusie GG! Tylko jeżeli będzie nas więcej ten serwis ma sens.

ibuprofen -pabi

wykaz leków

Ibuprofen Pabi - 60 tabl.(3 blist.x20szt.)

 • Opakowanie

  60 tabl.(3 blist.x20szt.)

 • Dawka

  0,2 G

 • Skład

  ibuprofenum

 • Postać

  Tabletki Drażowane

 • Dostępność

  Rp

 • Podmiot odpowiedzialny

  Pabianickie Zakł.farm. Polfa S.a., Polska

 • Numer pozwolenia

  1329

 • Skład
  1 tabl. zawiera 200 mg ibuprofenu.

  Działanie
  Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wywiera działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Wchłania się z przewodu pokarmowego w około 80% osiągając maksymalne stężenie we krwi po 1-2 h. Działanie przeciwbólowe występuje po około 30 min. i utrzymuje się przez 4-6 h; działanie przeciwgorączkowe utrzymuje się przez 6-8 h. Wiąże się w ponad 99% z białkami osocza. Przenika do jam stawowych, gdzie jego stężenie utrzymuje się stosunkowo długo, nawet po zmniejszeniu stężenia we krwi. T0,5 dla dawki 200 mg wynosi 1,93 h, dla dawki 400 mg 1,78-2,31 h, podczas wielokrotnego podawania 2-2,5 h. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany głównie z moczem.

  Wskazania
  Ból różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, m.in. bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, głowy, mięśniowe, pourazowe, nerwobóle. Gorączka różnego pochodzenia. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Objawowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia kości i stawów oraz młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

  Przeciwwskazania
  Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi NLPZ wystąpiły objawy nadwrażliwości (nieżyt nosa, pokrzywka, astma). Czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

  Środki ostrożności
  Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia, zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, niewydolnością serca, toczniem rumieniowatym, obrzękami, u pacjentów leczonych preparatami przeciwzakrzepowymi, moczopędnymi oraz u osób w podeszłym wieku. Utrzymywanie się dodatnich wyników testów czynnościowych wątroby, wystąpienie objawów klinicznych uszkodzenia wątroby lub objawów systemowych (eozynofilia, wysypka) oraz zaburzenia widzenia są wskazaniem do odstawienia ibuprofenu.

  Ciąża i laktacja
  W I i II trymestrze ciąży stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności. Preparat jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży (ryzyko zamknięcia przewodu tętniczego i nadciśnienia płucnego u noworodka oraz opóźnienia porodu). Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

  Działania niepożądane
  Najczęściej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ból w nadbrzuszu, nudności, zgaga. Mogą wystąpić: zawroty głowy, wysypka, szum w uszach, zmniejszenie łaknienia, obrzęki. Rzadko: biegunka lub zaparcie, dyskomfort w nadbrzuszu, niestrawność, wymioty, wzdęcia, ból głowy, nadpobudliwość, świąd skóry. Sporadycznie: krwawienia z przewodu pokarmowego, nieżyt żołądka, wrzód trawienny z krwawieniem lub perforacją, zapalenie wątroby, żółtaczka, aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia snu, zaburzenia świadomości, labilność emocjonalna, depresja, zaburzenia widzenia lub słuchu, pokrzywka, rumień wielopostaciowy, wyłysienie, skórne zmiany pęcherzowe, zespół Stevensa-Johnsona, zmiany w obrazie krwi, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, niewydolność serca, kołatanie serca, reakcje nadwrażliwości, upośledzenie czynności nerek, suchość w jamie ustnej, owrzodzenia dziąseł, nieżyt nosa.

  Interakcje
  Może nasilać działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Kwas acetylosalicylowy zmniejsza efekt przeciwzapalny ibuprofenu i nasila ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego. Jednoczesne stosowanie kortykosteroidów lub innych leków z grupy NLPZ zwiększa ryzyko wystąpienia nasilonych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, krwawienia z przewodu pokarmowego, nawrotu choroby wrzodowej. Ibuprofen nasila toksyczność metotreksatu i soli litu w wyniku opóźnienia ich wydalania. Osłabia moczopędne działanie furosemidu i skuteczność leków hipotensyjnych.

  Dawkowanie
  Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż: przeciwbólowo i przeciwgorączkowo 200-400 mg jednorazowo lub 3-4 razy na dobę; w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zapaleniu kości i stawów: 1200-2400 mg w 3-4 dawkach; w młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniu stawów: 30-40 mg/kg mc. w 3-4 dawkach; maksymalna dawka dobowa wynosi 2400 mg. Dzieci do ukończenia 12 r.ż.: 5 mg/kg mc. jeśli temp. ciała jest

  Uwagi
  Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn. U pacjentów z niewydolnością nerek należy regularnie oznaczać klirens kreatyniny lub stężenie kreatyniny w surowicy krwi. Przed rozpoczęciem i w trakcie długotrwałego stosowania u pacjentów z marskością wątroby, chorobami nerek lub niewydolnością mięśnia sercowego należy kontrolować czynność wątroby i nerek.

Oceń skuteczność terapii lekiem Ibuprofen Pabi

średnia ocena:

Aby głosować - zaloguj się


opinia skuteczności terapii lekiem Ibuprofen Pabi

Aby dodać swój komentarz, zaloguj się albo załóż konto

Apteki sprzedające Ibuprofen Pabi